Każdego dnia mamy okazję do poznawania świata. Ostatnio Przedszkolakom nadarzyła się okazja do zapoznania z niezwykłymi roślinami. Dzieci wzięły udział w fantastycznych warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez Wesoły Uniwersytet : )

Tematem pierwszych zajęć były rośliny mięsożerne. Brzmi ciekawie? No pewnie! Poznaliśmy dzbaneczniki, kapturnice, muchołówki i chronionego tłustosza: )

Każdy kto miał choć trochę odwagi, a sporo takich osób było, mógł takiej rośliny dotknąć. Biadaliśmy budowę tych niezwykłych roślin oraz zapach. Ponieważ mrówkami ani muchami nie jesteśmy – nikt nic nie poczuł. Mieliśmy także okazję zobaczyć zawartość dzbanecznika! Pani prowadząca warsztaty przelała jego zawartość do szklanki: )

Zajęcia były prowadzone w formie kabaretowej. Dzieci bawiły się wspaniale ;)

Program warsztatów przyrodniczych z Wesołym Uniwersytetem ma na celu pomoc dzieciom w poznaniu otaczającegoświata, rozbudzenie ciekawości badawczej oraz miłości do przyrody jako źródła fascynacji, logiki i piękna. Takie zajęcia rozwijają w dzieciach tolerancję i poszanowanie dla przyrody.

Czekamy na kolejne warsztaty;)

Zapraszamy do naszego Przedszkola